Podłogi szklane

Podłoga szklana jest niewątpliwie nowoczesnym akcentem architektonicznym, stosowanym zarówno w obiektach użyteczności publicznej jak i domach prywatnych. Szklany element konstrukcyjny podłogi jest zawsze wykonany ze szkła wielowarstwowego. W zależności od konstrukcji podparcia i zastosowania, tafla podłogi szklanej może być dwuwarstwowa (np. nad ozdobną komorą w płytkiej wnęce podłogowej) lecz zazwyczaj składa się z trzech warstw szkła hartowanego.

Tafle szklane do wykonania podłogi szklanej powinny być oszlifowane, niezależnie od tego czy będą widoczne czy też nie. Usunięte podczas szlifowania nieregularności na krawędziach zwiększają wytrzymałość szkła, co związane jest z jego właściwościami fizycznymi. Przygotowaną podłogę szklaną układa się na konstrukcji stalowej lub drewnianej obłożonej elastyczną uszczelką zachowującą swoje właściwości pod obciążeniem. Zadaniem uszczelki jest amortyzacja drgań oraz odizolowanie szkła od elementów nośnych.

Ponieważ Nasza Firma laminuje podłogi szklane foliami typu EVA, mamy dodatkowe możliwości twórczego projektowania. Pomiędzy taflami szkła możemy umieścić drukowany na transparentnej folii obraz. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie kolorowej folii w procesie laminowania szkła. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Zapytaj o wycenę

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami:
+48 534 231 321